GK Steak House - шаблон joomla Mp3

قابل توجه صادرکنندگان خرما(کشور های خریدار خرما)

کشور های خریدار خرماآمارهای صادرات خرما در شش ماه نخت امسال نشان می‌دهد که ارزش کل صادرات این محصول به بیش از 60 میلیون دلار می‌رسد و این درحالی‌است که از حدود 50 کشور خریدار خرمای مضافتی ایران، پاکستان، چین، امارات، ترکیه، عراق و هند در این مدت مقصد دو سوم از خرمای صادر شده ایران بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، آمارهای گمرکی از صادرات غیرنفتی طی نیمه نخست امسال نشان می دهد که صادرات خرمای مضافتی به عنوان پنجاه‌مین محصول صادراتی ایران به نزدیک به 31.5 هزارتن و با ارزش بیش از 60.5 میلیون دلار رسیده است که این ارقام در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به میزان ناچیزی افزایش در صادرات خرمای مضافتی ار نشان می‌ دهد.

ایران که یکی از عمده صادرکنندگان خرما در سطح جهان است در این مدت از بین کشورهای جهان 48 مقصد صادراتی داشته است که شامل بلاروس، پاکستان، چین، ژاپن، گرجستان،آذربایجان، آفریقای جنوبی، آلمان،اتیوپی، ارمنستان، ازبکستان، اسپانیا، استرالیا، افغانستان، امارات متحده عربی، انگلستان، اندونزی، ایتالیا، بلغارستان، بوسنی وهرزگوین، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان، دانمارک، رومانی، سنگاپور، سوئد، سوئیس، صربستان، عراق، فدراسیون روسیه، فرانسه، قرقیزستان، قزاقستان، کانادا، کنیا، کویت، لبنان، لهستان، لیتوانی، مالزی، موریس، نروژ، نیوزیلند، هلند، هند و یوگسلاوی می‌شود.

اما در این بین سهم 6 کشور به اندازه دو سوم از کل صادرات به این 48 کشور می‌رسد. بزرگترین مشتری خرمای مضافتی ایران در این مدت هند بوده‌است که به تنهایی بیش از 5 هزار تن خرمای مضافتی از ایران می‌ خرد.

پس از هند، ترکیه با فاصله کمی قرار گرفته که سهمش از خرماهای صادر شده ایران به کمتر از 5 هزار تن می‌رسد و پس از آن نیز به ترتیب عراق و امارات قرار دارند که هر کدام نزدیک به 3.5 هزار تن خرمای مضافتی ایرانی را طی نیمه نخست امسال خریده‌اند.

پاکستان نیز در این بین سهمی 2.5 هزار تنی از خرمای مضافتی ایران دارد و به این ترتیب مجموع خرید این 6 کشور از خرمای مضافتی صادر شده ایرانی طی نیمه نخست امسال به حدود 20 هزار تن یعنی حدود دو سوم از خرماهای صادر شده ایران را خریده‌اند

 

تقاضای خرما در ژاپن

خرمای میوه‌ای است که مردم ژاپن اکثرا با آن آشنایی کافی نـدارند و کمابیش‌ طی‌ بیست سال گذشته‌ به‌ کشور مزبور وارد شده است.دیگر کشورهای بـیگانه از خرما برای تهیه سـس و چـاشنی غذا بهره‌ می‌برند.لذا بدوا در ژاپن نیز به عنوان‌ یکی از اجزاء ترکیبی برای تهیه سس‌ و مواد شیرینی وارد شده است.

نظر به اینکه ژاپنی‌ها شناخت کافی از خرما ندارند فرآیند پردازش آن برای‌ عرضه به بازار مـشکل است لذا در بدو امر واردکنندگان و فرآیندگران این میوه‌ با‌ مسائلی روبرو بودند.

هم اکنون مقدار خرمای وارداتی به ژاپن‌ برای مصرف عمومی تقریبا ناچیز است. بازار خرما بطور تقریب منحصر به‌ بـوره(خـمیر)و عصاره تغلیظی(شهد)بوده‌ که توسط‌ واردکنندگان‌ و فرآیندگران برای‌ دادوستدهای عمده بازرگانی تهیه‌ می‌شود

روند مصرف خرما در ژاپن

درباره حجم مصرف خرما در‌ ژاپن‌ آمـار مـشخصی وجـود ندارد.بیشتر مصرف‌ خرما برای مواد بازرگانی‌ است‌ و تنها معدودی‌ خرما بدون اعمال‌ فرآیند‌ بـیشتر بـه مـصرف‌ کننده عمومی عرضه می‌شود.

در سطح تجاری خرما را به‌ عنوان‌ یکی‌ از اجزاء خـوراکی و یـا‌ ماده‌ شیرین‌ کن در تهیه‌ سس‌ها‌ و یا سوجو که مشروبی‌ ژاپنی‌ است و همچنین به صورت جزء خـوراکی یـا چاشنی در فرآورده‌های‌ دیگر مورد استفاده قرار‌ می‌دهند‌.

استعمال خرما به عنوان جـزء خـوراکی‌ در‌ سس‌ها در‌ درجه‌ نخست‌ به صورت جزء خـوراکی‌ یـا شـیرین‌کن برای تهیه‌ سس‌های تغلیظ شده است.در تـهیه سـس‌ اوکونومیاکی(پیتزای ژاپنی)و سس‌‌ یاکی‌سوبا‌(رشته‌های سرخ شده در روغن‌ داغ‌)از‌ خرما‌ بخصوص‌ بـه‌ عـنوان شیرین سـس اوکـونومیاکی تـوسط یکی از تولیدکنندگان در هیروشیما تهیه می‌شود بـویژه شـهرت‌ بسزایی‌ دارد‌ و یکی از اجزاء خوراکی آن خرما است‌.محصول‌ این‌‌ شرکت‌ در‌ سال‌ 1965 به بـازار عـرضه شد.

به عنوان اولین فرآورده از نـوع خود که وارد بازار گـردیده در حـال حاضر میزان فروش‌ سالانه آن بـالغ بـر 10 میلیون‌ ین و دربرگیرنده 50 درصد تمامی تقاضای‌ بازار برای سس اوکونومیاکی است.

زمانی کـه واردات خـرما از عراق به علت‌ جنگ و خـلیج فـارس مـتوقف‌ گردید.رسانه‌های گـروهی ژاپن ایـن مطلب‌ را‌ عنوان‌ کردند کـه آیـا طعم اوکونومیاکی با قطع واردات خرمای مذبور تغییر خواهد کرد.

موقع افزایش قیمت شکر،از خـرما بـه‌ عنوان ماد شیرین کن در سس اسـتفاده‌ مـی‌شود.در‌ حال‌ حـاضر کـه قـیمت شکر پایین است مـزیت استفاده از خرما به جای‌ شکر نیز کم است چون خرما کمتر شیرین‌ است و لذا فروش‌ آن نـیز سیر نزولی دارد.

 

.

 

موبایل: ٠٩١٣٢٨٩٦٣٧٣   واتساپ : ٠٩٩٠٠٥٤٨٤١٢    ٠٩٩١٣٠١٧٦٧٣      

   تلفن:٠٣١٣٨٥٥٣٦٥٠    ٠٣١٣٨٥٩٧٠٧٦          

آدرس: اصفهان ،شهرک صنعتی سروش، بلوار بوستان غربی، انتهای بلوار ، پ١٨
صنايع بسته بندی و توليدی خرمای گيلدا

Export.gildadate@gmail.com :ایمیل

 

فروش عمده خرما / خرما عمده ای