GK Steak House - шаблон joomla Mp3

دانستنی های خرما

آفت‌های خرما

شیرو‌ širu توده دوده مانند بدبویی که دور هسته خرما به وجود می‌آید‌ و موجب‌ فساد در خرما می‌گردد. علامت ظاهری آن لکه‌هایی است که روی دانه خرما دیده می‌شود.

کـراشک‌ kerâšk‌ سوسکی است که بین آخرین ردیف الیاف نخل و در زیر تاج‌ آن‌ لانه می‌کند. نوزادان این سوسک همزمان با رشد خوشه خرما در بهار از تخم بیرون می‌آیند‌ و پای خوشه را می‌جوند. صدای جویدن آنـها بـه قدری زیاد است که‌ به‌ گوش رهگذران نیز می‌رسد.

خرما و خوراکی‌های آن

پرکو parku دانه‌های نامرغوب خرما را نصف می‌کنند و هسته‌اش را بیرون می‌آورند و بـعد از‌ قـرار‌ دادن آنها در آفتاب، خرمای نرم‌شده را مـصرف می‌کنند.

چـگمال cÏagmâl نوعی شـیرینی اسـت کـه از خرما و روغن تهیه می‌شود. خرما را در روغـن سـرخ می‌کنند و آن‌ را‌ چنگ‌ می‌زنند تا به صورت خمیر‌ درآید‌ (á‌ چیمال cÏimâl در سیرجان).

چنگمال cÏangmâl غـذایی مـتشکل از آرد بوداده، خرما و روغن. هر سه را مـخلوط می‌کنند و چنگ‌ می‌زنند‌ تـا‌ خـمیر شود. نام دیگر آن خرماچنگ xormâcÏang و تـاب‌ریز‌ tâbrizاست.

حـلوا کشو halvâ kešu نوعی حلوا که از شیره خرما و دانه‌های معطر بادیان تهیه می‌شود. وجه تـسمیه‌ ایـن‌ حلوا‌ کشدار بودن آن است.

حلوا کـنجید halvâ konjÏid نـوعی حـلوا‌ که از شیره خـرما و کـنجد تهیه می‌شود.

حلوا کِنَف halvâ kenaf نـوعی حـلوا که از شیره خرما‌ و شاهدانه‌ تهیه می‌شود.

حلوا نخود halvâ noxod نوعی حلوا که از شیره‌ خرما‌ و نخودچی تـهیه می‌شود.

خـرما بریزو xormâ berizu غذایی که ماده اصلی آن خـرماست. ایـن اصطلاح‌ بـیشتر‌ در‌ کـرمان کـاربرد دارد.

دوشاب dušâb شیره خرما.

ظرفی zarfi خـرمای آفتاب‌خورده را‌ در‌ ظرفی‌ می‌ریزند و مقداری بادیان و کنجد روی آن می‌پاشند باز

 

لایه‌ای دیگر خرما می‌ریزند‌ و باز‌ مقداری بادیان و کـنجد بـه آن اضافه می‌کنند و به همین صورت لایـه لایـه‌ خـرما‌ و کـنجد و بـادیان می‌ریزند تا ظـرف پُر شـود. بعد آن را فشار‌ می‌دهند‌ تا‌ کاملاً فشرده شود. سپس آن را تا زمستان به حال خود می‌گذارند و مصرف‌ می‌کنند.

ضـفتی zafti (á ظرفی).

عـرق کـریشکوaraq-e keriškô عرقی که از اسپات نخل‌ نر‌ می‌گیرند.‌ ایـن مـاده بـسیار مـعطر و خـوش‌طعم اسـت و از نظر طبی خاصیت دارد.

صادرات خرما

رطب مضافتی بم

حذف مواد معدنی شربت های خرما

هدف اصلی از حذف مواد معدنی شربت­های خرما به روش الکترودیالیز ( پس از رنگ زدایی تقریبا کامل آنها) تولید شربت­های قند انورت است. این روش مزایای بسیار مهمی در مقایسه با روش حذف مواد معدنی توسط رزین­ها دارد. صرفه­جویی در مصرف آب و کاهش میزان پس از آب تولید شده از مزایای این روش است.

رنگ زدایی توسط غشاهای آلی با قطع جریان برای وزن­های ملکولی Da 1000 تا Da 3000 با مشکل پایین بودن جریان همراه است هرچند این تکنیک را نمی­توان برای رنگ­زدایی شیره خام به کار گرفت ولی در مورد شیره­هایی که تا حدودی رنگ­زدایی شده­اند می­توان توصیه کرد.

در حال حاضر برای مقاصد عملیاتی بهترین مورد که در حال حاضر جهت رنگ زدایی فراهم می­باشد، رزین­های آنیونی قوی یا مواد جاذب پلیمری غنی نشده هستند.

استفاده از الکترودیالیز در حذف مواد معدنی تاثیر بسیار اندکی بر اجزای قندهای طبیعی موجود در شیره خرما دارند روش مذکور از این لحاظ با فرآیند استفاده از رزین که می­تواند موجب آنورت کامل ساکارز گردد، متفاوت است. این مورد مهم بایستی مورد توجه قرار گیرد زیرا تهیه یک محصول صنعتی استاندارد شده از یک سری مواد خام متغیر حاصل می­گردد.

 

صادرات خرما

رطب مضافتی بم

 

 

خرما داروي سوزش معده


 خرما گل سفره افطار محسوب مي‌شود و در ماه رمضان بازار فروش آن داغ‌تر از هميشه است؛ اين ماده غذايي به صورت خوشه‌اي يا كيلويي در انواع خارك، رطب مضافتی يا خرماي رسيده نيمه‌ خشك به فروش مي‌رسد اما چه تفاوتي ميان اين خرماها وجود دارد و چه نكاتي را بايد هنگام خريد و نگهداری خرما آن رعايت كرد

ادامه مطلب: خرما داروي سوزش معده

توليد خرما


خرما يكي از مهمترين محصولات باغي كشور است و نقش مهمي در امنيت غذايي، ايجاد‎ ‎اشتغال، حفظ و پايداري محيط زيست، اقتصاد ملي، صادرات و ارزآوري كشور دارد. همچنين‎ ‎كشت خرما فقط از جنبه امرار معاش كوير‌نشينان مطرح نيست و نقش خاصي در جلوگيري از‎ ‎پيشرفت بيابان دارد اما امسال خشكسالي باعث كاهش 20 درصدي توليد و نداشتن بسته‌بندي‏‎ ‎‏‌مناسب باعث كاهش صادرات خرما در سال جاري شد‏‎. ‎

به گزارش ايسنا، سالانه بيش از 7 ‎ميليون تن خرما در جهان توليد مي‌شود كه ايران با توليد يك ميليون تن از اين ميزان‎ ‎در رتبه دوم توليد خرماي جهاني قرار گرفته است، اما امسال خشكسالي دست به دست‎ فرسودگي نخلستان‌ها داد و ميزان توليد خرما را به كمتر از يك ميليون تن رساند

ادامه مطلب: توليد خرما

خواص درمانی خرما

 
خرما ميوه اي بسيار قديمي است. اين ميوه پرخاصيت براي مردم کشورهاي اروپايي و آمريکايي تا حدي ناآشنا است و آن را فقط در کيک و شيريني مصرف مي کنند ولي در خاورميانه و مخصوصا در کشورهاي عربي به عنوان يک غذاي اصلي به کار مي رود. يهوديان معتقدند درخت خرما در فلسطين امروزي به فراواني وجود داشته است.

ادامه مطلب: خواص درمانی خرما

فواید و مضرات‌ خرما


درخت خرما خواص بی‌شماری دارد و می‌توان گفت كه از تمام قسمتهای‌این درخت می‌توان استفاده كرده و یك ضرب‌المثل عربی می‌گوید كه خواص درخت خرما به‌ اندازه روزهای سال است.از برگ و شاخه درخت خرما سبد و فرش تهیه می‌كنند. از هسته آن نان و از میوه خرما و عسل.

ادامه مطلب: فواید و مضرات‌ خرما

خرما میوه بیماران


خرما ميوه بومي صحراي آفريقاي شمالي و آسيا است. به گزارش «ASK.com»، قرن هاست که مردم خاورميانه خرما را در رژيم غذايي اصلي خود استفاده کرده اند. اين ميوه علاوه بر غني بودن با فيبرهاي طبيعي، حاوي مواد مغذي متعدد ديگر مانند روغن، کلسيم، آهن، پتاسيم، فسفر، منيزيم، مس، منگنز و گوگرد نيز است

ادامه مطلب: خرما میوه بیماران

 

موبایل: 09900548412, 09132896373        

03138597076   تلفن:   03138553650          

آدرس: اصفهان ،شهرک صنعتی سروش، بلوار بوستان غربی، انتهای بلوار ، پ١٨
صنايع بسته بندی و توليدی خرمای گيلدا

ایمیل:export@gildadate.com

 

فروش عمده خرما / خرما عمده ای