GK Steak House - шаблон joomla Mp3

خاصیت ضد سرطانی خرما

خرما از جمله میوه­های بسیار مفید است که با وجود فواید بیشمارش، آن طور که باید در برنامه غذایی روزانه خانواده­ها قرار ندارد. این ماده غذایی یکی از پرمصرف­ترین خوراکی­های است که در ماه مبارک رمضان بر سر سفره افطار گذاشته می­شود.

درخت خرما یا نخل از گیاهان بسیار قدیمی است که نامش 42 بار در قرآن مجیدتکرار شده است یا مسلمانان آن را از میوه­های بهشتی میدانند. در دیانت مسیح برگ خرما سمبل و نشانه شهیدانی است که در راه دیانت حضرت مسیح جان باختند. یک ضرب المثل عربی می­گوید: خواص درخت خرما به اندازه روزهای سال است.

برخی خواص خرما

خرما می­تواند با مهار رادیکال­های آزاد از تخریب ملکولی و جهش رسانی ناشی از این رادیکال­ها جلوگیری کند.

پژوهش­های جدید فواید قرار دادن میوه خرما در برنامه غذایی روزانه را تائید می­کند. اصولا رعایت رژیم غذایی مناسب که شامل انواع میوه و سبزی باشد، به عنوان راهی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری­هایی نظیر سرطان پذیرفته شده است.

مصرف خرما روش شناخته شده­ای است برای درمان سرطان و سایر بیماریهای عفونی.

-       علت ابتلای بسیار کم ساکنان شبه جزیره عربستان در آن دوره به بیماری­هایی نظیر تصلب شرایین، مرض قند و سرطان که تصور می­شود ناشی از رادیکال­های آزاد هستند مصرف فراوان خرما می­باشد.

-       ترکیبات موجود در خرما قادر به نابودی کامل رادیکال­های سوپروکسیدند. گفتنی است این رادیکال­ها که اصلی­ترین رادیکال­های آزاد در بیشتر سیستم­های زیستی­اند میتوانند در بدن به گونه­های فعال نظیر رادیکال هیدروکسیل، پروکسیل . الکوکسیل تبدیل شوند. شیره خرما حتی رادیکال­های هیدروکسیل را نیز نابود می­کند.

خواص خرما

 

موبایل: 09900548412, 09132896373        

03138597076   تلفن:   03138553650          

آدرس: اصفهان ،شهرک صنعتی سروش، بلوار بوستان غربی، انتهای بلوار ، پ١٨
صنايع بسته بندی و توليدی خرمای گيلدا

ایمیل:export@gildadate.com

 

فروش عمده خرما / خرما عمده ای